Droga do Szczęścia

Związki, przyjaźnie, radość

Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

Grudzień 16th, 2018

Zaręczyny to szczególnie ważne wydarzenie w życiu zakochanych. W celu podkreślenia wyjątkowości chwili i uczynienia jej niezapomnianą niezwykle istotne jest zaplanowanie każdego, drobnego szczegółu. Ważny jest wybór odpowiedniego miejsca i czasu, zadbanie o wyjątkową oprawę, oraz znalezienie idealnego pierścionka zaręczynowego. Nie jest to łatwe zadanie. W głowie przyszłego narzeczonego pojawia się wiele pytań dotyczących tego, jak powinien wyglądać i z czego powinien być wykonany pierścionek, symbolizujący jego miłość i oddanie. Warto poświęcić trochę czasu i dowiedzieć się, jaki wybór będzie najlepszy.

Pierścionki zaręczynowe ze złota czy platyny?

Pierścionki zaręczynowe najczęściej są wykonane ze szlachetnego metalu, jakim jest złoto lub platyna. Chodzi tu nie tylko o walory wizualne, lecz także o trwałość i wytrzymałość biżuterii. Złoto i platyna są bardziej odporne między innymi na porysowanie, zabrudzenie oraz, w przeciwieństwie do srebra, nie czernieją z biegiem czasu. W przypadku zakupu pierścionka zaręczynowego jest to bardzo ważna kwestia, gdyż będzie on noszony przez wybrankę latami – powinien jak najdłużej zachować swój wygląd i blask. Przy wyborze kierujmy się gustem naszej partnerki i zwróćmy uwagę, jaki metal szlachetny dominuje wśród jej biżuterii. Jeżeli nasza wybranka na co dzień nosi srebro, możemy pokusić się o zakup pierścionka zaręczynowego w odcieniu białego złota lub platyny. Jeśli jednak preferuje żółte złoto, decydując się na pierścionek w tym odcieniu, z pewnością trafimy w jej gust. Ciekawe informacje o łączeniu kolorów złota znajdziemy tu: http://www.pierscionki-24.pl/jak-laczyc-nie-laczyc-kolory-zlota/

Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

Diamenty, brylanty i kamienie szlachetne

Oprócz wyboru kruszcu, z którego wykonany jest pierścionek, wybór kamienia jest często poważnym dylematem przyszłego narzeczonego. Wybrać pierścionek z diamentem lub brylantem? Zdecydować się na model z rubinem, szmaragdem, onyksem lub szafirem? Przy wyborze, powinniśmy zwrócić uwagę na styl i osobowość kobiety, która będzie go nosić. Wybór pierścionków jest ogromny, choć znalezienie idealnego jest często procesem wymagającym poświęcenia sporej ilości czasu i zaangażowania. W pierścionku może być osadzonych wiele kamieni, na przykład szmaragd w koronie z diamentów lub biały szafir w otoczeniu rubinów. Kolor kamieni jest niezwykle istotny. Na etapie planowania, warto dyskretnie wybadać, jakie preferencje ma w tej kwestii obdarowywana kobieta. Jeżeli nie wiemy, czy ucieszy się z oryginalnego, barwnego kamienia, postawmy na klasykę – białe lub żółte złoto uwieńczone brylantem.

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.